Opole ogłoszenia

Opole ogłoszenia


(Aby zamieścić ogłoszenie kliknij tutaj)

Opole do 1945 r. Oppeln ( niemiecki  Oppeln ) to miasto w Polsce nad Odrą , stolica województwa opolskiego . Centrum kulturalne (społeczeństwo filharmoniczne, teatr) i naukowe (Uniwersytet Opolski, Instytut Politechniczny) regionu.

Opole jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Miasto położone jest w historycznym regionie Górnego Śląska, a od średniowiecza do początku XX wieku było jego stolicą. Pierwsza wzmianka o Opolu pochodzi z 845 r. Według wykopalisk archeologicznych pierwsze słowiańskie osady pojawiły się na Ostrówku - północnej części wyspy Paseka, położonej pośrodku Odry .

Do 1945 r. miasto było częścią Niemiec pod nazwą Oppeln. 24 stycznia 1945 r. Zajęły go wojska radzieckie z Pierwszego Frontu Ukraińskiego, a następnie Polska została przeniesiona na konferencję poczdamską. 


W mieście znajdują się cztery stacje kolejowe: Opole-Glavny , Opole-Zapadny , Opole-Vostochny , Opole-Grošovice i dwa punkty zatrzymania : Opole-Gloslavice i Opole-Grotovice . Miejski transport pasażerski jest reprezentowany przez autobusy. Po mieście kursują także podmiejskie autobusy.

Galerie handlowe w Opolu:
W Opolu ma siedzibę klub pilkarski Odra Opole.

Miasta w poblizu Opola:  

Typowe ogłoszenia z okolic Opola:

Wynajem Opole

Nieruchomości Opole

Samochód Opole

Działki rolne Opole

Do góry