Oleśnica ogłoszenia darmowe 

Oleśnica ogłoszenia darmowe 

(Aby zamieścić bezpłatne ogłoszenie kliknij tutaj)

Oleśnica  to miasto w południowo-zachodniej Polsce , 310 km na południowy zachód od Warszawy i 30 km na wschód od centrum Wrocławia . Centrum administracyjne powiatu oleśnickiego, województwa dolnośląskiego stanowiącego gminę miejską jest jednocześnie siedzibą gminy wiejskiej Oleśnica . Zajmuje powierzchnię 20,96 km. Ludność niecałe  40.000 osób. Miasteczko Oleśnica leży w południowo-zachodniej Polsce na Śląsku. Właściwie stał się polskim niecałe 80 lat temu. Wcześniej był częścią Niemiec i nazywał się Oels.
 

Zamek Piastów Oleśnickich


Książęcy zamek Piastów Oleśnickich z osadą handlową wzmiankowany jest już w 1189 roku. W 1247 roku Oleśnica stała się siedzibą kasztelanii, a w 1255 roku pod rządami księcia Henryka III wrocławskiego nadano Oleśnicy prawa miejskie. Miasto leżało na rozwidleniu ważnych szlaków handlowych - z Wrocławia do Kalisza i centralnej Polski oraz z Wrocławia do Krakowa i Lublina.

 

Żydzi w Oleśnicy

Około 1500 roku Żydzi otworzyli drukarnię w Oleśnicy, w której produkowano pisma hebrajskie. Około 1530 r. zostali wypędzeni z miasta, ich synagoga została zamieniona na arsenał, a później na kościół protestancki.

 

Ogłoszenia z okolic Oleśnicy:

 

  
 
Dlaczego warto zamieścić ogłoszenie z Oleśnicy?


Oleśnica leży bardzo blisko Wrocławia, dużego europejskiego miasta. Aglomeracja Wrocławia to około miliona ludzi. To potężny rynek motoryzacyjny, handlowy czy mieszkaniowy. Łatwo dojechać do innych obszarów aglomeracji Wrocławskiej dzięki Autostradowej obwodnicy Wrocławia która jest bezpłatna. Sprzedaj Wrocławianom drobne niepotrzebne przedmioty lub zacznij z Oleśnicy podbijać wrocławski rynek razem z nami. Wybierz nasza-kasa.pl – portal darmowych ogłoszeń. Z polskim kapitałem. Zapraszamy!

Do góry