Ogłoszenia Świdnica

Darmowe ogłoszenia Świdnica

(Aby zamieścić ogłoszenie kliknij tutaj)

Świdnica to miasto w województwie Dolnośląskim Polski . Ma status powiatu . Przed reformą administracyjną z 1999 r. Należał do województwa Wałbrzyskiego. Do Wałbrzycha jest ok 20 kilometrów. 

Świdnica stała się miastem w 1250 roku . Początkowo należało do Księstwa Wrocławskiego . Od 1290 r. Świdnica posiadała już mury i sześć bram, rozwijała produkcję i handel. Pod koniec XIV wieku miasto znalazło się pod kontrolą Czech, które wówczas były częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego . W 1471 r. W Świdnicy działało 47 obiektów handlowych, około 300 browarów, w mieście odbywały się duże jarmarki.

W 1526 r. Cały Śląsk , w tym Świdnica, znalazł się pod bezpośrednim panowaniem Habsburgów . Wojna trzydziestoletnia ( 1618 - 1648 ) zdewastowane ziemie Śląska. Podczas siedmioletniej wojny, Świdnicę zajęte austriackie wojska pruskie, co sprawiło że należała do Prus, a później Niemiec . Po II wojnie światowej Świdnica należy do Polski.

Obecnie to piękne miasto zamieszkuje 60 tyś osób co sprawia idealne warunki do wymiany handlowej. Taka liczba mieszkańców to potencjalny rynek zbytu towarów i usług więc warto wystawić u nasz darmowe ogłoszenie.

Świdnica najbliżej ma do aglomeracji Wrocławia.  

Ogłoszenia z rejonu miasta Świdnica:

 
TAGI:


Dodawaj bezpłatne oferty na nasza-kasa.pl
 
Do góry