Ogłoszenia Łódź

Darmowe ogłoszenia Łódź

(Aby zamieścić ogłoszenie kliknij tutaj)

W 1423 roku dzięki Władysławowie Jagiełły Łódź została miastem. Początkowo mała i mało znacząca osada rolnicza. Z biegiem lat Łódź stała się miastem o bardzo dużym znaczeniu dla Państwa Polskiego. Zaczęło się to od dekretu namiestnika Królestwa Polskiego z 1820 roku na mocy, którego na terenach miast mogły powstać osady fabryczne. Dekret ten w odegrał kluczową role stworzeniu przemysłu włókienniczego w Polsce.

Dzięki dekretowi do miasta zaczęli przybywać tkacze. Bardzo zachęcające były warunki dla nowych przybyszów ponieważ każdy kto udowodnił, że ma tkackie umiejętności dostawał działkę i materiał na wybudowanie domu oraz kredyty gotówkowe. Jak w książce Ziemia Obiecana „Ty nie masz nic ja nie mam nic! Otwórzmy fabrykę!


W tym momencie Łódź jest trzecim co do liczby mieszkańców miastem w Polsce. Obecnie liczy prawie 700 tyś. obywateli co sprzyja rozwojowi miasta oraz sprawia, że handel na terenie miasta bardzo się rozwinął. Jest coraz więcej kupujących jak i sprzedających przez co pojawia się coraz więcej ogłoszeń kupna i sprzedaży.

Obecnie najczęściej szukane frazy związane z ogłoszeniami w Łodzi to:

Do góry