Władze Wielkiej Brytanii ograniczają reklamowanie „śmieciowego” jedzenia w walce z COVID-19

2020-07-27

Władze Wielkiej Brytanii ograniczają reklamowanie „śmieciowego” jedzenia w walce z COVID-19Władze brytyjskie rozpoczęły kampanię przeciwko otyłości i „niezdrowej” żywności w walce z COVID-19. Reklamy wielu produktów są ograniczone, zgodnie z komunikatem zamieszczonym na rządowej stronie internetowej. Teraz nie można go pokazywać od rana do 21:00.

W szczególności władze brytyjskie nałożyły zakaz reklamy telewizyjnej i internetowej produktów bogatych w tłuszcz, cukier i sól od rana do 21:00. Ponadto nie można już przeprowadzać promocji typu „kup jeden, a drugi za darmo”, jeśli dotyczą „śmieciowego” jedzenia. Rząd planuje zachęcać sklepy do promowania zdrowszych wyborów żywności i oferowania większych rabatów na owoce, warzywa i inną zdrową żywność.

Zachęcamy kawiarnie i restauracje do przepisywania kalorii w menu, aby „pomóc ludziom dokonywać zdrowszych wyborów”. Planuje się, że na etykietach napojów alkoholowych pojawią się dodatkowe oznaczenia z liczbą kalorii.

Kampania Lepsze zdrowie ma na celu pomóc ludziom schudnąć, stać się aktywnymi i lepiej odżywiać się po „wyzwaniu” COVID-19 i prowadzić zdrowy tryb życia - czytamy w oświadczeniu. Według rządu nowe środki pomogą obywatelom chronić się przed koronawirusem.

Brytyjskie władze nazywają otyłość „jednym z największych kryzysów zdrowotnych” w kraju. Prawie dwie trzecie (63%) dorosłych ma nadwagę lub otyłość. „Jedno na troje dzieci porzuca szkołę podstawową z powodu nadwagi lub otyłości” - powiedział rząd. Koszt chorób związanych z otyłością sięga 6 miliardów funtów rocznie. W oświadczeniu stwierdzono, że problem wysunął się na pierwszy plan właśnie z powodu ryzyka związanego z COVID-19.

Odżywiajmy się zdrowo! To jasne, ze jedzenie to podstawa naszego zdrowia. Czy jednak nie lepsza była by edukacja niż zakazy czy podatki cukrowe itd. Edukujmy społeczeństwo a nie traktujmy ich jak stado bezmózgich baranów.

My staramy się mówić jak jest. Pieniądze, zdrowie, inwestycje, nieruchomości…  Zamieszczajcie bezpłatne ogłoszenia na  nasza-kasa.pl – portalu darmowych ofert. Teraz bez rejestracji. Zapraszamy do współpracy.
 
Do góry