W Japonii powstał bezkontaktowy automat sprzedający obsługiwany jest stopami

2020-10-10

W Japonii powstał bezkontaktowy automat sprzedający obsługiwany jest stopami

Japoński producent automatów z napojami DyDo zaprezentował automat, w którym konsument nie musi używać rąk do robienia zakupów - teraz może wybierać i płacić nogami. Ma to na celu ograniczenie bezpośredniego kontaktu z powierzchnią urządzeń, co jest szczególnie ważne w przypadku zagrożenia rozprzestrzenianiem się COVID-19. Idealne rozwiązanie w erze COVID-19


Jak podaje marka, w czasie pandemii ludzie rzadziej zaczęli korzystać z automatów ze względu na obawę przed zarażeniem się przez kontakt z centralą. Dzięki trójpoziomowej konstrukcji na spodzie urządzenia, klient nie musi już dotykać go rękami - teraz może dokonać wyboru i podnieść stopami napój, który lubi.

Jak to działa?


W tym celu DyDo prosi klientów o wybranie produktu za pomocą specjalnego panelu na podłodze, a następnie podniesienie go za pomocą pedału w celu otwarcia komory wydawania.


Przełom w handlu w dobie Covid-19?

Producent uważa, że ​​taki model będzie przełomem, biorąc pod uwagę ograniczenia kwarantanny. Jednak nie wszyscy japońscy nabywcy docenili nowy produkt - niektórzy klienci uznali system za trudny w szybkiej obsłudze i wyrazili obawy, że może się szybko zepsuć. Inni oferowali własne opcje zakupów zbliżeniowych - na przykład za pomocą sterowania głosowego lub przedsprzedaży w aplikacji mobilnej.

Do góry