TikTok wesprze amerykańskich autorów kwotą 200 milionów dolarów w ramach potencjalnego blokowania

2020-07-27

TikTok wesprze amerykańskich autorów kwotą 200 milionów dolarów w ramach potencjalnego blokowania


Sieć społecznościowa TikTok planuje wesprzeć twórców treści w Stanach Zjednoczonych i organizuje na to specjalny fundusz (TikTok Creator Fund). Platforma zamierza przeznaczyć $ 200 milionów dolarów, w zależności na swojej stronie internetowej.

Fundacja Social Media rozpocznie przyjmowanie zgłoszeń w sierpniu. Celem fundacji jest nagradzanie tych, którzy „marzą o wykorzystaniu swojego głosu i kreatywności do napędzania inspirującej kariery” - dodał TikTok. Środki zostaną rozdzielone w ciągu następnego roku; sieć społecznościowa planuje, że kwota wsparcia wzrośnie.

Szansę na wsparcie TikTok mają amerykańscy użytkownicy powyżej 18 roku życia z określoną liczbą obserwujących (portal społecznościowy tego nie wskazał). Autorzy muszą konsekwentnie publikować treści zgodne z zasadami i wytycznymi platformy. Serwis wideo zacznie przyjmować zgłoszenia w sierpniu.

TikTok uruchomił fundusz w obliczu możliwej blokady w USA. W tym tygodniu okazało się, że ByteDance, właściciel platformy, rozważa różne scenariusze, aby aplikacja działała w kraju. W szczególności mówimy o możliwej transakcji sprzedaży  inwestorom  amerykańskim.

O tym, że władze USA rozmawiają o całkowitym zablokowaniu TikTok, poinformował wcześniej sekretarz stanu Mike Pompeo. Według niego, rząd traktuje ten temat „bardzo poważnie”. Poprosił obywateli, aby byli ostrożni, jeśli nie chcą, aby ich dane osobowe „trafiły w ręce Komunistycznej Partii Chin”. Prezydent USA Donald Trump ostrzegł użytkowników poprzez kampanię reklamową na Facebooku i Instagramie, że serwis wideo ich „szpieguje”.
 
Do góry