Ralph Lauren zwolni prawie cztery tysiące pracowników

2020-10-07

Ralph Lauren zwolni prawie cztery tysiące pracownikówAmerykański producent odzieży Ralph Lauren planuje zwolnić 15% swoich pracowników na całym świecie do kwietnia 2021 roku. Firma informuje o tym w swoim raporcie. Wymuszony środek pozwoli zaoszczędzić firmie do 200 milionów dolarów.

Cięcia, które firma planuje zakończyć do końca bieżącego roku podatkowego, będą kosztować ją 120-160 milionów dolarów. Podejmując decyzję o redukcji zatrudnienia, Ralph Lauren ma nadzieję, że dzięki temu środkowi firma zaoszczędzi 180-200 milionów dolarów rocznie, przy czym większość oszczędności już osiągnięto w roku podatkowym 2022.

Według stanu na koniec ubiegłego roku w spółce zatrudnionych było 24,9 tys. Osób, w tym 13,8 tys. W Stanach Zjednoczonych. Tym samym zwolnionych zostanie około 3,7 tys. Pracowników.

Ralph Lauren, podobnie jak inni sprzedawcy odzieży, został zmuszony do zamknięcia sklepów w okresie kwarantanny, co wpłynęło na jej kondycję finansową.

O redukcji miejsc pracy, jak donoszą inne duże korporacje. AP Moller-Maersk A / S, firma zajmująca się przewozem kontenerów, planuje zakończyć zatrudnienie z kilkoma tysiącami pracowników. Producent samochodów Ford Motor Co. zmniejszy liczbę pracowników w USA o 5%, United Airlines Holdings Inc. już w październiku planuje zlikwidować ok. 16 tys. miejsc pracy.


Zapraszamy do zamieszczania darmowych ogłoszeń na nasza-kasa.pl. Szybko i bezpłatnie. (Aby zamieścić ogłoszenie kliknij tutaj)

Do góry