Najemca a wynajmujący kto jest kim?

2020-06-24

Najemca a wynajmujący kto jest kim?

Ten mini-artykuł kierujemy do ludzi którzy dopiero zaczynają przygodę z najmem mieszkań lub prowadza swój pierwszy biznes i podpisują umowę wynajmu lokalu. Może on również przydać się obywatelom Ukrainy którzy już znają jeżyk potoczny ale nie techniczne niuanse umowy. Najemca a wynajmujący… kto jest kim? Niby proste pytanie a wbrew pozorom wielu ludziom przysparza to małych problemów przy podpisywaniu umów bez profesjonalnej pomocy specjalisty w dziedzinie nieruchomości czy prawa.

Kim jest najemca lokalu?

Najemca to osoba, która bierze nieruchomość czyli mieszkanie, dom lub lokal użytkowy  w wynajem. Czyli  bierze na siebie wszelkie obowiązki dotyczące utrzymania i użytkowania nieruchomości, wraz z obowiązkiem opłat czynszu, opłaty za wynajem oraz ewentualnej kaucji na rzecz wynajmującego. W  zamian otrzymuje  możliwość korzystania z nieruchomości przez okres uzgodniony w umowie najmu.

Kim jest wynajmujący?

Wynajmujący to osoba oddająca daną nieruchomość w użytkowanie najemcy na określonych zasadach zawartych w umowie najmu Wynajmujący to osoba dysponująca nieruchomością, bardzo często właściciel nieruchomości , aczkolwiek nie jest to nieodzowne. Wynajmującym może być osoba zarządzająca daną nieruchomością czyli mieszkaniem, domem, czy magazynem w imieniu właściciela.

Kiedy mamy już ta kwestie  ostatecznie rozwiązana i jasna, pozostaje nam tylko  podpisać się w odpowiednich miejscach pod umową najmu lub umową najmu okazjonalnego. (Moja rada: podpisujmy każda stronę dokumentu.)

Treść ogłoszeń… jak podpisywać ogłoszenia w Internecie?
 

Otóż termin najmu i wynajmu nieruchomości jest jasno określony w polskim prawie oraz wyraźnie rozdzielony w jeżyku polskim. Jeśli mamy mieszkanie do wynajęcia  szukamu kogoś kto je wynajmie to  w treści ogłoszenia wpisujemy  „Wynajmę mieszkanie…” „mam mieszkanie do wynajęcia w Poznaniu”, „kawalerka do wynajęcia Wrocław krzyki” itp. A jeśli szukamy mieszkania czy lokalu to zamieszczamy ogłoszenie typu  „mieszkanie w Łodzi najmę ”, „poszukuje lokalu do wynajęcia we Wrocławiu”. To my szukamy i czekamy na odzew osoby która chciałaby nam taki lokal wynająć.  

Zamieszczaj ogłoszenia z rynku nieruchomości na darmowym portalu ogłoszeń nasza-kasa.pl bez konieczności rejestracji. Dział nieruchomości również bezpłatny. Oferty kupna najmy, wynajmu wszystkie oferty na okres 30 dni za darmo w zasięgu ogólnopolskim. Nasza-kasa.pl to darmowy z polskim kapitałem. Chcemy być bezpłatna alternatywą dla nieruchomości gratka z kapitałem niemieckim czy OLX nieruchomości gdzie właścicielem jest kapitał z RPA. Wspieraj Polską innowacje, polski kapitał bo to Nasza Kasa!

Doradzał: Bartosz Wieczorek – specjalista do spraw nieruchomości. Wrocław.  

Do góry