Kobierzyce ogłoszenia

Kobierzyce ogłoszenia


(Aby zamieścić darmowe  ogłoszenie kliknij tutaj)

Kobierzyce to wieś w Polsce, w gminie Kobierzyce, powiat wrocławski, województwo dolnośląskie . Populacja wynosi ok 2000 osób. Miejscowości leży  na Równinie Wrocławskiej, W latach 1975-1998 wieś należała do województwa wrocławskiego. Wrocław leży ok 22 stąd.


Biały Henryk III po raz pierwszy wspomniał o niej  jako Cobilwiz w 1257 roku i był nazywany Gut Koberwitz. W innym zachowanym dokumencie z 1333 roku,  została przedstawiona  przez Czechów  4 lata później (1337). Henryk VI (Henryk VI) stwierdził, że należy do Otto von Glubos (Otto von Glubos), zwanego Cobruiczem Od 1395 r. Wieś funkcjonowała pod nazwą Koberwitz do lat 30-tych XX wieku.


Na początku XVIII wieku Kobierzyce wraz z innymi sąsiednimi wioskami i okolicznymi ziemiami przeszły w ręce rodziny von Königsdorf, która założyła tu swoją siedzibę  około 1788 roku. W okresie nazistowskim od 1936 do 1945 roku miasto nosiło nazwę Rößlingen.  W 1945 r. Wieś została przyłączona do Polski. Początkowo rząd polski używał nazwy Sobiegród w krótkim okresie czasu. Nazwa jest używana od 1946 roku.


Sport w Kobierzycach


W 1998 roku we wsi powstał Klub Piłki Ręcznej KPR Kobierzyce, który początkowo szkolił dzieci i młodzież, a w 2011 roku powołał kobiecą drużynę do udziału w seniorskich rozgrywkach sportowych. W latach 2013-2016 KPR Kobierzyce uczestniczył w I lidze, aw 2016 zadebiutował w Superlidze. W 2011 roku klub otworzył halę widowiskowo-sportową Kobierzyce na mecze domowe.

Komunikacja Kobierzyce


W październiku 2009 roku gmina uruchomiła komunikację autobusową. Wielu mieszkańców Wrocławia uciekło od zgiełku miasta  właśnie do gminy Kobierzyce. I mieszkańcy gminy dojeżdżają do pracy i szkoły  we Wrocławiu.
 

Gmina Kobierzyce ogłoszenia bezpłatne 


W gminie Kobierzyce żyje ok 21.000 osób. Gmina ma szczególne znaczenie dla lokalnego społeczeństwo w województwie dolnośląskim i we Wrocławiu, ponieważ posiada bezpośrednie powiązania z sąsiednim Wrocławiem, a w północnej części gminy znajduje się rozbudowany krajowy i międzynarodowy węzeł komunikacyjny. Na terenie gminy Bielany Wrocławskie znajduje się kompleks sklepów wielkopowierzchniowych oraz największe w Polsce centrum handlowe Aleja Bielany.

Główne ogłoszenia z regionu Kobierzyc  to:


Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Kobierzyce do zamieszczania darmowych ogłoszeń drobnych, sprzedaży nieruchomosci i auto-handlu na naszym portalu darmowych ogłoszeń nasza-kasa.pl. Bezpłatnie a skutecznie.
 
Do góry