Darmowe ogłoszenia Żagań

Ogłoszenia Żagań

(Aby zamieścić ogłoszenie kliknij tutaj)

Żagań to male miasto położone ma zachodzie Polski w województwie Lubuskim położone ok 46 kilometrów od Zielonej Góry.  Ma ok 40 km2 powierzchni i ok 26.000 mieszkańców.
 
Według legendy Żagań został założony ok. 700 roku przez słowiańską księżniczkę Żagannę, która była córką Wandy, a wnuczką króla Kraka. Dziś jej imię nosi jedna z głównych ulic miasta.

Jarmark Michała w Żaganiu

Co roku w okolicach polowy  września, czyli w dzień świętego Michała w Żaganiu odbywa się Jarmark Michała. Jest to święto wspominające czasy gdy Żagań bym wrześcia ważnego traktu handlowego.  W przeszłości organizowany był w urodziny św Michała czyli 29 września. Jarmark jest odwiedzany każdego roku przez ok. 20 tysięcy osób jest jedną z największych imprez kulturalnych w regionie. Podczas Jarmarku Michała są ściągane do Żagania liczne gwiazdy estrady. Grane są koncerty na dużej scenie usytuowanej w okolicy Pałac Lobkowitzów w Żaganiu przy ulicy Szprotawskiej. 

Miejscowości położone w pobliżu Żagania:


Lubsko (30 km), Nowe Miasteczko (29 km), Jasień (26 km), Gozdnica (25 km), Kożuchów (23 km), Nowogród Bobrzański (21 km), Szprotawa (15 km), Iłowa (15 km) Żary (13 km), Małomice (11 km).

Najczęściej zamieszczane ogłoszenia:

  Frazy:
Mieszkańcy Żagania!! Zapraszamy na nasz portal darmowych ogłoszeń Nasza-kasa.pl
 
Do góry