Bydgoszcz ogłoszenia bezpłatne 

Bydgoszcz ogłoszenia bezpłatne 
 

(Aby zamieścić ogłoszenie kliknij tutaj)

Bydgoszcz to miasto w Polsce , centrum administracyjne województwa kujawsko-pomorskiego . Siedziba wojewody kujawsko-pomorskiego i starosty bydgoskiego. W Bydgoszczy mieszkała ok  350 000 osób.

W średniowieczu  było to miasto graniczne. Bydgoszcz była pierwotnie wioską rybacką Bydgozcya (łac. Bydgostia), miasto stało się twierdzą szlaków handlowych wzdłuż Wisły . Miasto zajęli rycerze zakonu krzyżackiego w latach 1331-1337, a później Kazimierz III , który nadał miastu prawa miejskie 19 kwietnia 1346 roku. Potem do miasta zaczął napływ Żydów.

W XV - XVI wieku Bydgoszcz była ważnym handlem zbożem. W XVI wieku dzięki handlowi zbożem i solą miasto stało się jednym z największych w Polsce. W 1657 r. W Bydgoszczy podpisano traktat bromberski .W 1773 r. Rozpoczęto budowę Kanału Bydgoskiego łączącego Brdę i Noteć . Od 1815 r. Wchodzi w skład Wielkiego Księstwa Poznańskiego.

W XIX wieku wybudowano linię kolejową łączącą Bydgoszcz z Piłą, Gdańskiem, Toruniem i Inowrocławiem.
Bydgoszcz przez znaczną część swojej historii znajdowała się pod panowaniem niemieckim. W czasie II wojny światowej znajdował się w gdańskiej prowincji Prusy Zachodnie . Po wyzwoleniu Związku Radzieckiego i decyzji W. I. Stalina tereny te zostały przekazane Polsce, a Bydgoszcz stała się stolicą województwa pomorskiego, a później bydgoskiego. W 1973 roku pobliskie miasto Fordon stało się częścią miasta. 

W latach 1980 i 1981 roku Bydgoszcz Centrum związek zawodowy Solidarność na czele Jan Rulewski był jednym z najbardziej aktywnych w Polsce. W marcu 1981 roku, głównym starcia doszło w Bydgoszczy [5] , w wyniku ogólnokrajowego kryzysu politycznego i strajku generalnego.

Miasto jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego od 1999 roku, wcześniej centrum województwa bydgoskiego.

 Bydgoszcz to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w kraju, duży ośrodek gospodarczy znany z dynamicznego rozwoju sektora usługowego, zwłaszcza finansowego. W Bydgoszczy działa ponad dwadzieścia banków , giełd towarowych , firm ubezpieczeniowych i leasingowych, domów maklerskich, odbywają się liczne targi , w tym międzynarodowe.1998).

Duży ośrodek przemysłowy; od dawna rozwinął się przemysł spożywczy, metalurgiczny, drzewny, skórzany i ceramiczny; Rozwijała się budowa maszyn (elektryka, obrabiarki, mechanika precyzyjna, produkcja urządzeń dla przemysłu chemicznego, cementowego i innych), przemysłu chemicznego (w tym przemysłu syntezy organicznej), produkcja lodówek i rowerów. Budownictwo samochodowe ( inżynieria transportu ) jest reprezentowane przez firmę PESA , która produkuje w szczególności tramwaje Pesa Twist.

Znajduje się na początku Kanału Bydgoskiego . Usytuowany na skrzyżowaniu ważnych linii kolejowych i autostrad dworzec Bydgoszcz Główny  należy do największych w Polsce. Posiada rozwiniętą sieć tras autobusowych i tramwajowych.

Sport w Bydgoszczy:


W 2010 roku odbyły się Mistrzostwa Świata w Cross Country . W Bydgoszczy odbyły się również Mistrzostwa Świata w Biegach przełajowych 2013.

Ogłoszenia z Bydgoszczy:


Bydgoszcz i okolice zapraszamy do zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń na naszym portalu darmowych ogłoszeń nasza-kasa.pl. Nieruchomości i motoryzacja również bezpłatnie. Bez rejestracji.

Do góry